ناسا اینبار مواد ارگانیک در مریخ کشف کرد

ناسا اینبار مواد ارگانیک در مریخ کشف کرد

ناسا به کمک کاوشگر خودش نشانه های از مواد ارگانیک در سطح مریخ دست پیدا است که این مواد ارگانیک نشانگر این است که در گذشته ها دور حیات وجود داشته

آژانس فضایی آمریکا در کنفرانسی از جدیدترین یافته های مریخ اعلام کرد که از شش سال قبل مشغول کند و کاو در سیاره سرخ است . این بیانیه نتیجه دو مطالعه جدید روی چگونگی تشکیل متان در مریخ و مولکول های ارگانیکی است که به صورتی غیرمنتظره در خاک همسایه ما یافت شده اند.

خاک مریخ غیر قابل سکونت است اما بدون شک در گذشته های دور حاوی اب بوده و به همین دلیل اشکالی از حیات در ان جاری بوده است .

مواد ارگانیک مریخ نورد کاوشگر

مواد ارگانیک مریخ نورد کاوشگر

این یافته های ناسا یکی از پیشرفت های چشمگیر در اختر زیست شناسی یاد میشود، کاوش مریخ نورد ناسا در محلی که قبلا میزبان دریاچه ای بزرگ بوده مواد ارگانیک کشف کرده است دانشمندان در پی تحقیقات در این مکان به یافته های جدیدی دست یافته اند که نشان می دهد آب این دریاچه تمام عناصر لازم برای شکل گیری حیات از بلوک های شیمیایی گرفته تا منابع انرژی را در برداشته است.

«کریستین سیباچ»، از زمین شناسان دانشگاه «رایس» که این اکتشاف برخی از قوی ترین استدلال های او و دیگر دانشمندانی که وجود حیات در مریخ را زیر سوال می بردند، با چالش جدی مواجه می کند.

بخش دیگری از این مطالعه و تحقیقات به یافتن مولکول های ارگانیک دیگر روی صخره های مریخ اشاره دارد که بر اساس تجزیه و تحلیل های مریخ نورد کنجکاوی به مواد ارگانیک روی زمین شباهت زیادی دارد.

دانشمندان پیش از این هم از وجود حجم عظیمی از متان در سیاره سرخ شگفت زده بودند چرا که متان روی زمین اغلب توسط منابع زیستی تولید می شود و به همین خاطر برخی معتقدند که مریخ از آنچه تصور می شد، زنده تر است

دانشمندان در پی تحقیقات خود وجود حجم عظیمی از متان در سیاره سرخ شگفت زده بودند نکنه قابل توجه این است که گاز متان روی زمین اغلب توسط منابع زیستی تولید می شود و به همین دلیل برخی از معتقدند مریخ از انچه که فکر میکنید زنده تر است

تماشا کنید: تست چتر غول پیکر فضاپیمای ExoMars برای فرود روی مریخ

[aparat id=”5lahd”]

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *