کنترل قند خون بیماران دیابتی با یک تراشه هوش مصنوعی

کنترل قند خون بیماران دیابتی با یک تراشه هوش مصنوعی

بیماری قند یا دیابت یکی از شایعترین بیماری‌های متابولیکی است. برای بیماران دیابتی میزان قند خونشان بسیار مهم حیاطی هست ، وبا باید بیماران مدام قند خونشان را بررسی وکنترل کنند . در حال حاضر این بررسی توسط پرستاران و پزشکان انجام می شود .اما هوش مصنوعی یک راه جدید را پیش روی بیماران قرار داده است. با گاسپ وب همراه باشید.

تکنولوژی artificial pancreas تراشه ای کوچک که قادر است بصورت خودکار سطح قند خون بیماران را در زمان واقعی کنترل کند ،و نرم افزار مربوطه را برای تزریق انسولین یا گلوکز به روش قطره ای برای بیمار راه اندازی کند.

این تکنولوژی بصورت مداوم قند خون شما را در زمان های که نیاز باشد اندازه گیری خواهد کرد، این تراشه با استفاده هوش مصنوعی خود به تشخیص میزان قند خون بیمار و با الگوریتم تزریق گلوکز و انسولین را تعیین می کند

این راه حل هوش مصنوعی نیاز به دخالت انسان برای کنترل قند خون و تزریق انسولین یا گلوکز نخواهد داشت و این موضوع ممکن است منجر به کاهش شغل در بیمارستان ها شود. جزییات بیشتری از این تکنولوژی هنوز ارائه نشده است اما این تراشه جایگزین تمامی آزمایش های بیماران دیابتی خواهد شد.

جالب است بدانید که این تکنولوژی و ایده توسط پرستاران بوده است که مشغله زیادی در این زمینه داشتند و باید مدام قند خون بیماران را بررسی و کنترل میکردن که چنین ایده ای به ذهنشان رسیده است در نتیجه این عمل پرستاران وقت خود را برای کارهای مفید تری صرف میکنند و به بیماران بیشتری کمک برسانند.به طور کلی باید گفت که این روزها نیاز به اتوماسیون به شدت احساس می شود زیرا حجم کار پرستاران و پزشکان را کاهش خواهد داد و موجب کاهش ریسک در تشخیص و درمان بیماری خواهد بود.

این ایده، تراشه به زودی در دبی راه اندازی خوهد شد و با توجه به پر هزینه بودن بیماران دیابتی این تکنولوژی از لحاض مالی هزینه بیماران را تا ۸۰۰۰دلار کاهش خواهد داد و در بخش مالی و وقت صرفه جویی خواهد شد

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *