AMD تأیید کرد؛ مادربردهای فعلی از پردازنده‌های ۱۲ نانومتری Ryzen 2 پشتیبانی می‌کنند

تصویر پیدا نشد

در یک خبر خوب برای علاقه‌مندان به پردازنده‌های AMD و پلتفرم AM4، این کمپانی تأیید کرد نسل دوم پردازنده‌های دسکتاپی Ryzen با مادربردهای فعلی سوکت AM4 سازگاری دارند.

به گفته آقای جیمز پریور از AMD، این کمپانی به پشتیبانی از پلتفرم فعلی AM4 ادامه می‌دهد و پشتیبانی از پردازنده‌ها و APU های نسل بعد به آسانی از طریق به‌روزرسانی Firmware مادربرد (همان BIOS) میسر خواهد شد. بنابراین کاربران می‌توانند مادربردهای فعلی خود را حفظ نموده و از پردازنده‌های جدید استفاده کنند. به گفته این مدیر AMD، این کمپانی سوکت AM4 را تا سال ۲۰۲۰ حفظ خواهد کرد.

احتمالاً می دانید این کمپانی APU های Raven Ridge و پردازنده‌های  نسل دومی Ryzen (با کُد Pinnacle Ridge) را عرضه می‌کند. ظاهراً برای پشتیبانی از پردازنده‌های جدید ارتقا به AGESA 1.0.0.7 کافی باشد و به انجام هیچ کار دیگری نیاز نباشد.

نسل دوم پردازنده‌های Ryzen که با کُد Pinnacle Ridge شناخته می‌شود، احتمالاً گونه ۱۲ نانومتری قطعه سیلیکونی فعلی Summit Ridge خواهد بود که به‌کارگیری فناوری ساخت کوچک‌تر و بهینه‌تر، راه را برای افزایش فرکانس‌های پردازنده هموار می‌کند. علی رغم آنچه که گفته شد، نگه داشتن پلتفرم AM4 به معنای حفظ چیپ ست‌های سری ۳۰۰ فعلی تا سال ۲۰۲۰ نخواهد بود و این کمپانی چیپ ست‌های جدید نیز عرضه خواهد کرد. یکی از تغییرات مهم چیپ ست‌های جدید می‌تواند ارتقای خطوط ارتباطی PCI-Express به نسل ۳٫۰ و افزایش تعداد آنها باشد.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *