چالش ۱۰۰ روزه ایلان ماسک برای ساخت بزرگترین باتری دنیا با موفقیت به انجام رسید

چالش ۱۰۰ روزه ایلان ماسک برای ساخت بزرگترین باتری دنیا با موفقیت به انجام رسید

ایلان ماسک در گذشته ادعا کرده بود که شرکت تسلا در طی ۱۰۰ روز بزرگترین باتری دنیا را خواهد ساخت، در غیر این صورت تمام هزینه های آن را متقبل می شود. حال کمپانی تحت مدیریت او توانسته به وعده خود عمل کند و این باتری عظیم ۱۰۰ مگاواتی را در جنوب کشور استرالیا احداث نماید.

بزرگترین باتری لیتیوم-یون دنیا حالا می بایست مراحل تست های ایمنی و پایداری خود را برای دریافت مجوزهای لازم جهت ورود به مدار پشت سر بگذارد. قرار است پس از انجام بررسی ها نخست وزیر استرالیا بهره برداری رسمی از این پروژه جاه طلبانه را اعلام نماید.

به کمک بزرگترین ذخیره ساز برق دنیا، خروجی برق تولیدی نیروگاه بادی «Hornsdale» در مجاورت آن با پایداری و اطمینان بیشتری در اختیار شبکه سراسری قرار خواهد گرفت.

ماسک چالش ۱۰۰ روزه احداث باتری مذکور را در ماه مارس و از طریق یک توییت اعلام کرده بود. او وعده داد در صورتی که شرکتش نتواند در طی مدت اعلام شده پروژه را به پایان رساند، هزینه ۵۰ میلیون دلاری احداث آن را از کارفرما نخواهد گرفت.

ایالت جنوبی استرالیا طی دو سال گذشته با مشکلات فراوانی از جهت پایداری شبکه و تامین نیازها به انرژی برق مواجه بوده است، به طوری که در سال ۲۰۱۶ و به دلیل وارد آمدن فشار بیش از حد یک خاموشی سراسری خسارت بار در کل منطقه به وجود آمد. حالا باتری ۱۰۰ مگاواتی تسلا می تواند پایداری شبکه را جهت تامین برق برای بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی تضمین نماید.

منبع :
برچسب ها :

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *