پتنت جدید سامسونگ و تبدیل تلویزیون به کامپیوتر یکپارچه

تصویر پیدا نشد

در بسیاری از خوابگاه‌های دانشجویی یا مکان‌هایی که فضای کمی دارند؛ معمولا بر سر این‌که یک تلویزیون یا کامپیوتر را در آن فضا قرار دهند اختلاف نظر وجود دارد. البته در بیشتر مواقع این تلویزیون است که در این رقابت بازنده خواهد بود؛ این موضوع به علت کارایی کمتر و دسترسی به مراتب محدودتر به محتوا نسبت به کامپیوترهای شخصی می‌باشد.

کمپانی سامسونگ سیستم جدیدی را پتنت کرده که در آن یک تلویزیون صفحه‌بزرگ به دستگاهی بسیار کارآمد و کاربردی‌تر تبدیل می‌شود. در واقع چنین دستگاهی می‌تواند با لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌های هوشمند نیز رقابت کند.

در این پتنت، سامسونگ یک تلویزیون ماژولار را به نمایش می‌گذارد که از یک دستگاه پایه برای صفحه‌نمایش و چند ماژول قابل تعویض با کاربری‌های متعدد بهره می‌برد.

تلویزیون

کمپانی سامسونگ در پتنت مذکور اشاره می‌کند:

ماژول اول(#۳۱۰) می‌تواند یک بلندگو، تیونر، کامپیوتر و یک شارژر برای دستگاه‌های الکترونیکی محسوب شود. همچنین این کامپیوتر می‌تواند از نوع یکپارچه باشد.

این تولیدکننده کره‌ای همچنین به این نکته اشاره می‌کند که تلویزیون مذکور از واحدی با عنوان تشخیص کاربر نیز بهره می‌برد که عملکردی مشابه Windows Hello مایکروسافت خواهد داشت.

تلویزیون

به گفته وب‌سایت پتنتلی‌اپل، این پتنت سامسونگ دارای توضیحات بسیار کاملی است که جزییات محصول به‌طور دقیق قید شده و از این لحاظ به پتنت Surface Studio شباهت دارد. همین موضوع شانس تولید و عرضه این نوع تلویزیون‌ها را در بازار بسیار بالا می‌برد.

اگر چنین دستگاه‌های در بازار عرضه شوند، کاربران می‌توانند از مزیت ابعاد بزرگ صفحه‌نمایش آن‌ها به منظور اجرا و کاربری آسان‌تر برنامه‌های مالتی پلتفرم یا UWP ویندوز ۱۰ بهره ببرند.

منبع:sakhtafzar

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *