همکاری HP و مایکروسافت برای نصب جاسوس‌افزار در ویندوز

تصویر پیدا نشد

کمپانی HP یکی از جدیدترین نام‌های بزرگی است که درگیر رسوایی شده است. گفته می‌شود این کمپانی از طریق یک آپدیت درایور بر روی کامپیوترهای ویندوزی کاربران یک جاسوس‌افزار را نصب کرده و بدون اطلاع آن‌ها اطلاعات موردنظرش را دریافت می‌کند.

اگرچه هنوز این ادعا به طور رسمی به اثبات نرسیده اما به نظر می‌رسد اوایل ماه گذشته زمانی که اچ‌پی نرم‌افزار Touchpoint Manager خود را به HP Touchpoint Analytics Service آپدیت کرد، این مشکلات مشاهده شده است.

این آپدیت نرم‌افزاری از طریق Windows Update و به صورت خودکار در سیستم‌ کاربران نصب شده و هیچ پیغامی مبنی بر تمایل کاربر برای نصب یا عدم نصب آن نمایش داده نشده است.

HP

یکی از مشکلات این نرم‌افزار جدید کند شدن سیستم کاربر می‌باشد. براساس گزارش‌های منتشر شده، این نرم‌افزار اطلاعاتی را دریافت کرده و برای کمپانی مادر ارسال می‌کند. از روی نام این نرم‌افزار هم می‌توان حدس زد که قرار است اطلاعاتی دریافت شود، اما طبیعتا باید پیش از دریافت اطلاعات این موضوع به کاربر اطلاع داده شود.

بنابر گفته اچ‌پی قابلیت نر‌م‌افزاری HP Touchpoint Analytics Service اکنون به یکی از بخش‌های داخلی دستگاه‌های این شرکت تبدیل شده و دیگر قابلیت قدیمی Touchpoint Manager ارائه نخواهد شد. در واقع هدف از ارائه نسخه جدید این قابلیت نرم‌افزاری، در دسترس قرار دادن تمام ابزارهای مدیریتی ضروری برای کاربران و ایجاد حس آرامش برای آن‌ها بوده است. با گاسپ وب همراه باشید

برخی از کاربران از کند شدن عملکرد سیستم خود شکایت داشته‌اند که احتمالا به علت فعالیت این نرم‌افزار در پس‌زمینه و دریافت و ارسال اطلاعات می‌باشد.

شایان ذکر است که هنوز نه اچ‌پی و نه مایکروسافت، هیچ‌کدام مطلبی را در این خصوص و مشکلاتی که این آپدیت نرم‌افزاری به وجود آورده، منتشر نکرده‌اند.

منبع: news.softpedia

 

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *