مقایسه میزان شارژدهی باتری OnePlus 5T با مهم‌ترین گوشی‌های پرچمدار بازار

تصویر پیدا نشد

یکی از بهترین گوشی‌های هوشمندی است که هم اکنون می‌توان آن را با قیمتی در حدود ۵۰۰ دلار خریداری کرد. این گوشی در کنار طراحی زیبا، از قطعات سخت افزاری قدرتمندی نیز بهره می‌برد. اما آیا میزان شارژدهی باتری آن نیز مشابه با گوشی‌های پرچمدار موجود در بازار است؟

سایت Phonearena به تازگی مقایسه‌ای میان میزان شارژدهی و زمان لازم برای شارژ باتری گوشی OnePlus 5T با دیگر گوشی‌های پرچمدار انجام داده است. با توجه به نتایج بدست آمده از این بررسی، می‌توان طول عمر باتری این گوشی را در محدوده دیگر گوشی‌های پرچمدار دانست. این بررسی همچنان نشان داده است که در قابلیتی مثبت و مهم، زمان لازم برای شارژ کامل باتری گوشی OnePlus 5T تا حدودی از دیگر رقبا کمتر است.

گوشی OnePlus 5T از یک باتری با ظرفیت ۳۳۰۰ میلی آمپر ساعت بهره می‌برد. اگرچه ابعاد صفحه نمایش این گوشی در قیاس با گوشی OnePlus 5 کمی افزایش یافته اما میزان ظرفیت این باتری دست نخورده باقی مانده است. با این وجود می‌توان زمان شارژدهی هردو گوشی را یکسان تصور کرد و آن‌ها را در محدوده شارژدهی خوب دسته‌بندی نمود.

در بررسی‌های صورت گرفته توسط سایت Phonearena، مشخص شده است که باتری گوشی OnePlus 5T می‌تواند با هر بار شارژ در حدود ۸ ساعت و ۵۱ دقیقه دوام بیاورد. از این نظر می‌توان این شارژدهی را مشابه با گوشی Google Pixel 2 XL دانست و آن را کمی بهتر از شارژدهی گوشی نوت ۸ با صفحه نمایش OLED معرفی کرد. نتایج بدست آمده در این بررسی و مقایسه آن‌ با دیگر گوشی‌های پرچمدار را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

OnePlus 5T برخلاف دیگر گوشی‌های پرچمدار به جای استفاده از فناوری‌های شارژ سریع مرسوم، از فناوری جدیدی با عنوان Dash Charge بهره می‌برد. در حالی که این فناوری‌های شارژ سریع سعی دارند با افزایش ولتاژ، توان بیشتری را به گوشی برسانند؛ فناوری Dash Charge با افزایش آمپر این کار را صورت می‌دهد. این فناوری در گوشی OnePlus 5T یک جریان ۵ ولت و ۴ آمپری را به گوشی می‌رساند و به این ترتیب زمان لازم برای شارژ باتری را نسبت به حالت عادی کاهش می‌دهد. Dash Charge همچنین قابلیت‌ آن را دارد که حتی در هنگام استفاده از گوشی توسط کاربران، باتری گوشی OnePlus 5T را با سرعت بالایی شارژ کند.

بررسی‌های صورت گرفته توسط سایت Phonearena نشان می‌دهد که با استفاده از این فناوری در مدت ۱۵ دقیقه می‌توان این گوشی را تا ۳۱ درصد شارژ کرد. پس از گذشت ۳۰ و ۴۰ و ۶۰ دقیقه نیز میزان شارژ گوشی به ترتیب ۵۹ و ۷۵ و ۹۱ درصد بوده و زمان لازم برای شارژ کامل نیز ۱ ساعت و ۴۱ دقیقه عنوان شده است. مقایسه این نتایج با دیگر گوشی‌های پرچمدار را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

oneplus-5t-battery-3.png - 45.33 kB

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *