مرورگر کروم ۶۳ با چند قابلیت جدید و تازه برای دستگاه‌های اندرویدی منتشر شد

مرورگر کروم ۶۳ با چند قابلیت جدید و تازه برای دستگاه‌های اندرویدی منتشر شد

اگرچه نسخه‌های جدید مرورگر کروم به صورت همزمان برای تمامی سیستم‌ عامل‌ها و پلتفرم‌ها منتشر می‌شود اما گوگل این بار به دلایلی نامعلوم تصمیم گرفته است نسخه اندرویدی از مرورگر کروم ۶۳ را سریع‌تر از دیگر نسخه‌ها در دسترس کاربران قرار دهد. گاسپ وب همراه شما

گوگل امروز در بلاگ رسمی خود اعلام کرد که کار برنامه نویسی و ارتقا نسخه ۶۳ از مرورگر کروم برای دستگاه‌های اندرویدی را به پایان رسانده است و کاربران می‌توانند به زودی آن را از سرویس گوگل پلی دریافت کنند. در مطلب رسمی منتشر شده از سوی گوگل، قابلیت تکمیل خودکار آدرس سایت‌ها در نوار آدرس و همچنین امکان دسترسی راحت‌تر به سایت‌های مورد علاقه به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌ این نسخه معرفی شده است.

Google-Chrome2.jpg - 22.29 kB

از دیگر قابلیت‌های مهم این نسخه می‌توان به رابط برنامه نویسی (API) جدیدی تحت عنوان Device Memory JavaScript اشاره کرد که راحت‌تر از گذشته امکان دسترسی سایت‌های مختلف به میزان حافظه رم دستگاه‌ها را فراهم می‌کند. به این ترتیب سایت‌ها از این پس می‌توانند ساده‌تر و سریع‌تر از گذشته به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند و در نتیجه خود را برای نمایش بهتر و روان‌تر بر روی این دستگاه‌ها بهینه سازی نمایند.

در قابلیتی دیگر که با عنوان Modal Permissions Dialog معرفی شده است اجازه تغییر یافتن تنظیمات مختلف توسط سایت‌ها توسط یک صفحه Pop-up در معرض دید کاربران قرار می‌گیرد. این اطلاعات پیش از این توسط یک نوار باریک در زیر صفحه نمایش داده می‌شد که بنا به اظهارت گوگل موجب سو استفاده تعدادی از سایت‌ها شده بود. گوگل اعلام کرده است که نمایش اینگونه این اطلاعات سبب می‌شود کاربران تا ۵ برابر بیشتر از قبل امکان مشاهده، پذیرش و یا رد صورت گرفتن این تغییرات را داشته باشند. از دیگر ویژگی‌های جدید اضافه شده به این نسخه از مرورگر کروم می‌توان صفحه Flags جدید و اختصاصی شده برای گوشی‌های هوشمند و همچنین پشتیبانی از قابلیت Smart Text Selection در سیستم عامل اندروید Oreo اشاره کرد.

گوگل همچنین اعلام کرده است که با رفع تعدادی از باگ‌ها و مشکلات نسخه پیشین، مرورگر کروم هم اکنون عملکرد بهتری را بر روی دستگاه‌های اندرویدی خواهد داشت. با این وجود به نظر می‌رسد هنوز امکان پشتیبانی از ویدیوهای HDR به این مرورگر اضافه نشده است. پیش از این گزارشی منتشر شده بود که نشان می‌داد گوگل مشغول طراحی قابلیت جدیدی در مرورگر کروم است که امکان مشاهده و نمایش این ویدیوها را ممکن می‌کند.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *