قلب پورشه در کالبد بنتلی؛ نسخه V8 بنتایگا در راه است

قلب پورشه در کالبد بنتلی؛ نسخه V8 بنتایگا در راه است

در سال ۲۰۱۵ و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت بود که کمپانی انگلیسی بنتلی با رونمایی از یک شاسی بلند بسیار لوکس تمام توجهات را به سمت خود جلب نمود. این شاسی بلند بنتایگا نام داشت و بنتلی به واسطه یک موتور ۶ لیتری W12 قول عملکردی خارق العاده را برای آن داده بود که در عمل نیز این موضوع اثبات شد.

 Bentley Bentayga

بنتایگا از سال ۲۰۱۶ در کنار موتور W12 بنزینی با یک موتور دیزلی ۴ لیتری V8 توئین توربو نیز تولید می شود. با تکیه بر این دو موتور، بنتایگا تقریبا از تمامی بررسی ها سربلند بیرون آمده و توانسته توانایی های بالای خود را به رخ رقبا بکشد.

اخیرا گزارشی در یکی از نشریات آلمانی انتشار یافته که بر اساس آن بنتلی بنتایگا بزودی با یک موتور V8 بنزینی نیز ارایه خواهد شد. اگر چه هنوز هیچ اطلاعاتی درباره این موتور در دست نیست، اما اگر نگاهی به نمونه های V8 بنزینی که در محصولات مختلف گروه فولکس واگن به کار گرفته شده اند، داشته باشیم با یک موتور ۴ لیتری توئین توربو V8 روبرو می شویم.

این موتور در حال حاضر در زیر کاپوت مدل هایی مثل پورشه کاین و لامبورگینی اوروس نصب شده و به ترتیب برابر با ۵۵۰ و ۶۵۰ اسب بخار قدرت در مدل های یاد شده دارد.

هنوز گزارش Auto Motor und Sport مورد تایید مقامات بنتلی قرار نگرفته، اما اگر انگلیسی ها چنین تصمیمی داشته باشند، به احتمال زیاد موتور مذکور خروجی مشابهی همانند پورشه کاین خواهد داشت.

دلیل این امر ساده است. از آنجایی که مدل مجهز به موتور ۶ لیتری W12 برابر با ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد، می توان نتیجه گرفت که موتور V8 بنزینی جدید باید قدرتی کمتر از آن داشته باشد.

استفاده از یک موتور جدید برای بنتایگا با سیاست های اعلامی از سوی مدیر عامل بنتلی یعنی آقای ولفگانگ دورهایمر همخوانی دارد. وی چندی پیش گفته بود بنتلی برنامه هایی را برای تنوع بخشیدن به موتور مدل های مختلف خود تدوین کرده و در نهایت به سمت پیشرانه های هیبریدی حرکت خواهد کرد.

در صورت صحت گزارش نشریه آلمانی، انتظار می رود بنتایگای V8 بنزینی اوایل سال ۲۰۱۸ معرفی شود.

نظرات ۱

  1. اصغر لطفی گفت:

    به زودی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *