شکایت کسپرسکی از دولت آمریکا

تصویر پیدا نشد

این روزها، روزهای خوبی برای شرکت Kaspersky نیست و کشمکش ها همچنان ادامه دارد. پس از ممنوعیت کمپانی کسپرسکی و محصولاتش از سوی دولت آمریکا، این شرکت از دولت آمریکا شکایت کرد. کسپرسکی در یک نامه ادعا کرد که مقامات، طبق منابع عمومی و غیر فنی این تصمیم را گرفته اند و دلایل کافی برای این ممنوعیت ارائه نشده است. ضمن اینکه این اقدام دولت آمریکا، کمپانی کسپرسکی را از فرایند قانونی محروم ساخته است و فرصت اعتراض و دفاع را برایش فراهم نکرده است.

بر این اساس این کمپانی همچنان اتهامات به جاسوسی را رد می کند، همچنین معتقد است که هیچ گونه ارتباطی با هیچ دولتی ندارد و در جاسوسی ها دخیل نبوده است. این موضوع به کسب و کار و پیشینه ی کسپرسکی ضرر جدی وارد خواهد کرد و موجب نگرانی Eugene Kaspersky، موسس این کمپانی شده است. موسس این شرکت در شکایت خود اعلام کرده است که این اتهامات ساختگی است و بدون هیچ مدرک و شواهدی مطرح شده است.

Eugene Kaspersky همچنین از دادگاه فدرال آمریکا تقاضا کرده است تا به لغو ممنوعیت بپردازد و اعلام کند که محصولات این شرکت هیچ تهدیدی برای سیستم های دولتی آمریکا نخواهد بود. از سوی دیگر این کمپانی به منظور اثبات ادعای خود از یک مرجع بین المللی برای بررسی کدهای آنتی ویروس کسپرسکی کمک گرفته و بر اساس تحقیقات هیچ مورد جاسوسی در کدهای این محصول دیده نشده است. اما این مدرک برای دولت آمریکا کافی نبوده است.

به هرحال این موضوع حقیقت داشته باشد یا خیر آسیب جدی به این کمپانی وارد خواهد کرد و این بی اعتمادی به این شرکت امنیتی، مدت ها باقی خواهد ماند. کسپرسکی این روزها با موضوعات حاشیه ایه دولت آمریکا دست و پنجه نرم می کند و سعی دارد تا تمامی اتهامات را رد کند و از خود دفاع کند. موسس این کمپانی در آخر گفت که آزمایشگاه کسپرسکی امیدوار است و از حقوق خود تحت قانون اساسی ایالات متحده و قانون فدرال ایالات متحده دفاع خواهد کرد.

منبع:sakhtafzarmag

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *