سیستم تشخیص چهره گوشی‌های اندرویدی با آیفون X قابل مقایسه نیست

تصویر پیدا نشد

گوشی آیفون X اپل از سیستم تشخیص چهره انحصاری موسوم به Face ID بهره می‌گیرد که جایگزین سنسور تشخیص اثرانگشت در پرچمدار جدید این سازنده شده است. به همین جهت، سازندگان اندرویدی به سختی تلاش می‌کنند تا گوشی‌های رده‌بالای خود را با قابلیت مشابهی ارائه دهند. با این‌حال، فیلر شیلر به عنوان مدیر بازاریابی اپل ادعا می‌کند که هیچ‌یک از سازندگان اندرویدی، هنوز موفق به توسعه سیستم مشابهی با Face ID نشده است. ادامه مطلب را در گاسپ وب از دست ندهید.

آیفون X

به گفته‌ی فیل شیلر، سیستم تشخیص چهره‌ای که در گوشی‌های اندرویدی به‎کار گرفته شده است؛ مانند Face ID عمل نمی‎کنند. در ادامه، مدیر بازاریابی اپل به این مضوع اشاره دارد که دکمه‌ی Home گوشی‌های آیفون در طی چند سال گذشته، عملکردهای زیادی داشته است؛ می‎توان از آن برای آنلاک کردن گوشی استفاده کرد؛ هویت خود را به کمک سنسور اثرانگشت ادغام شده با این دکمه، احراز کنید و دستیار صوتی سیری را فعال نموده یا بین برنامه‌ها جابه‌جا شوید. فیل شیلر اعلام کرده که Face ID بدین منظور طراحی شده است تا جایگزین با دکمه‌ی Home جایگزین شود؛ به همین جهت، کاربر به راحتی می‌تواند به کمک سیستم تشخیص چهره آیفون X، هویت خود را احراز نماید.

مدیر بازاریابی اپل ادعا می‌کند که سیستم Face ID آیفون X، شیوه پیاده‌سازی منحصر به فردی دارد و رقبای خود را به چالش خواهد کشید. براساس شایعات، سازندگان سال آینده، احتمالاً سیستم مشابهی با Face ID آیفون X طراحی خواهند کرد و از آن روی گوشی‌های اندرویدی خود استفاده می‌کنند؛ با این‌حال، فعلاً Face ID پرچمدار جدید اپل پیشتاز است.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *