سرفیس فون انعطاف پذیر مایکروسافت تایید شد؛ کدهای اپلیکیشن Whiteboard موید توسعه محصول جدید ردموندی‌ها

تصویر پیدا نشد

پس از مدت‌ها بی‌خبری، بار دیگر اخبار غیررسمی در خصوص احتمال توسعه گوشی هوشمند جدید مایکروسافت با عنوان Surface Phone مطرح شده است. منبع این اخبار جدید، کدهایی هستند که در نسخه به روزرسانی شده اپلیکیشن دسکتاپی مایکروسافت با عنوان Whiteboard رصد شده‌اند.

زمزمه‌های توسعه گوشی هوشمندی سطح بالا توسط Panos Panay و تیم توسعه‌دهنده سرفیس پرو و سرفیس لپ‌تاپ، پس از شکست ویندوز ۱۰ موبایل در بازار، تقریباً به فراموشی سپرده شده بود. البته مسئولان مایکروسافت هیچ‌گاه به طور رسمی توسعه یک گوشی هوشمند پرچمدار مجهز به ویندوز ۱۰ را تایید نکرده بودند. ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت در سال جاری میلادی از تمرکز مایکروسافت روی توسعه یک دستگاه الکترونیکی همراه جدید خبر داده بود و حالا کدهای بدست آمده از اپلیکیشن Whiteboard مایکروسافت، اشاره‌هایی به سرفیس فون مایکروسافت دارند که به نظر می‌رسد گوشی هوشمند جدید و البته انعطاف‌پذیر ردموندی‌ها خواهد بود.

تا پیش از این، یکی از محتمل‌ترین گزینه‌هایی که در خصوص طراحی سرفیس فون مطرح می‌شد، بهره‌مندی آن از یک لولا بود که به کاربر این امکان را می‌داد تا اندازه صفحه‌نمایش را با بازکردن لولا و کنار هم قراردادن صفحات، افزایش دهد. این امر به بهبود قابلیت‌ها و امکان استفاده از دستگاه در سطحی متفاوت، منجر می‌شود. حالا کدی که در اپلیکیشن وایت‌بورد مایکروسافت رصد شده نیز دقیقاً به همین طراحی اشاره دارد.

preview

براساس یافته‌های بدست آمده از این کدهای جدید، مایکروسافت در حال کار روی توسعه دستگاه الکترونیکی جدیدی است که از رابط کاربری چپ و راست مستقلی بهره‌مند شده است.

در اوایل سال جاری میلادی، کاربری که مدعی شده بود کارمند سابق یکی از شرکت‌های طرف قرارداد با مایکروسافت است در پست منتشر شده در انجمن ردیت اعلام کرده بود سرفیس فون حداقل یک سال با رونمایی رسمی فاصله دارد.

منبعی که حالا اخبار جدیدی را در خصوص سرفیس‌فون منتشر کرده ادعا می‌کند احتمالاً در اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی یا اوایل ۲۰۱۹ میلادی شاهد رونمایی از این محصول خواهیم بود. این منبع آگاه مدعی شده علی‌رغم تاخیرهای فراوان در مسیر توسعه و آماده‌سازی سرفیس‌فون، مایکروسافت همچنان به این گوشی هوشمند که یکی از قدرتمندترین دستگاه‌های الکترونیکی عرضه شده به بازار توسط مایکروسافت به حساب می‌آید، امیدوار است.

منبع:shahrsakhtafzar

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *