جگوار XE SV Project 8 رکورد سریع ترین سدان نوربرگ رینگ را شکست

جگوار XE SV Project 8 رکورد سریع ترین سدان نوربرگ رینگ را شکست

نسخه ویرایش شده جگوار XE که به تعداد محدود تولید می شود، توانست به صورت رسمی لقب سریع ترین سدان چهار درب را در پیست نوربرگ رینگ از آن خود کند. این رکوردگیری در مسیر نوردشلف صورت گرفته و جگوار XE SV Project 8 رکوردی ۷ دقیقه و ۲۱٫۲۳ ثانیه ای در جهنم سبز از خود برجای گذاشته است. با گاسپ همراه باشید

پیش از این رکوردار این مسیر در دسته خودروهای سدان چهار درب، خودروی ایتالیایی آلفارومئو جیولیا کوادروفولیو بود. اما اکنون جگوار به لطف زیر مجموعه SVO، با بهبودی ۱۱ ثانیه ای رکورد قبلی این جایگاه را از آن خود کرده است. بخش SVO عموما به توسعه و گسترش خودروها پرداخته و یکپارچگی و کارایی فوق العاده ای را در اختیار آن ها می گذارد.

یکی از مدیران کمپانی جگوار لندروور درباره این رکورد می گوید هدف از ایجاد بخش SVO ، جابجا کردن مرزهای عملکردی، تجمل و توانایی حرکت در تمامی سطوح بوده است. این خودرو در رسیدن به این هدف بسیار موفق بوده و توانسته کارایی فوق العاده ای را به نمایش بگذارد. رکورد جدید که ما در نوربرگ رینگ بدست آورده ایم نشان دهنده تعهد ما نسبت به مشتریانمان است.

نیروی مورد نیاز جگوار XE SV Project 8 توسط یک موتور ۸ سیلندر و پنج لیتری سوپر شارژ که قدرتی معادل با ۵۹۲ اسب بخار دارد، تامین می شود. این خودروی چهار چرخ متحرک به صورت استاندارد مجهز به یک گیربکس هشت دنده ZF است. جگوار مدعی است که این سدان اسپرت می تواند با استفاده از نهایت قدرت خود به سرعت ۳۲۱ کیلومتر در ساعت رسیده و در مدت زمان ۳٫۳ ثانیه از سرعت ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

این خودرو در حالت استاندارد به ترمزهای سرامیکی مجهز شده و با انتخاب پکیج کاهش وزن، صندلی های عقب برداشته شده و دو عدد صندلی مسابقه ای فیبر کربن که مجهز به ۴ کمربند ایمنی و مهار کننده هستند، به کابین اضافه می شوند.

همان طور که گفته شد این خودرو به تعداد محدود تولید شده و تنها ۳۰۰ نسخه از آن که به فرمان سمت چپ مجهز است، راهی بازار خواهد شد. بیش از ۱۰۰ نسخه از این خودرو پیش از حضور آن در فستیوال سرعت گودوود که در تابستان برگزار شده راهی جاده ها شده بودند.  Project 8 که به عنوان یکی از قوی ترین محصولات جگوار شناخته می شود تقریبا در دسته خودروهای گران قیمت قرار گرفته و با قیمتی در حدود ۱۵۰ هزار یورو به فروش خواهد رسید. با گاسپ وب همراه باشید

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *