تکنولوژی جدید سامسونگ برای بهبود فرایند شارژ باتری‌های لیتیوم یونی؛ شارژ گلکسی نوت ۸ تنها در ۱۲ دقیقه!

تکنولوژی جدید سامسونگ برای بهبود فرایند شارژ باتری‌های لیتیوم یونی؛ شارژ گلکسی نوت ۸ تنها در ۱۲ دقیقه!

سامسونگ موفق به توسعه تکنولوژی جدیدی به نام توپ گرافنی شده که می‌تواند تاثیر زیادی در بهبود عملکرد باتری‌ دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند داشته باشد. به گفته محققان، این راهکار می‌تواند سرعت شارژ باتری این تجهیزات را تا پنج برابر افزایش دهد.

SAIT به عنوان بازوی تحقیقاتی سامسونگ الکترونیکس موفق به توسعه تکنولوژی جدیدی به نام توپ گرافنی شده که بنابر ادعای محققان می‌تواند سرعت شارژ را افزایش و زمان استفاده از باتری را بهبود ببخشد. انستیتوی تکنولوژی سامسونگ اعلام کرده استفاده از این متریال جدید می‌تواند به افزایش ۴۵ درصدی ظرفیت باتری و همچنین افزایش پنج برابری سرعت شارژ دستگاه‌های الکترونیکی منجر شود. به این ترتیب، باتری‌های لیتیوم یونی نظیر آنچه در گلکسی نوت ۸ شاهد هستیم و در حال حاضر به بیش از یک ساعت زمان برای شارژ کامل نیاز دارند را می‌توانید در مدت ۱۲ دقیقه شارژ کنید. باتری‌هایی که از توپ گرافنی استفاده می‌کنند می‌توانند دمایی تا ۶۰ درجه سلسیوس را تحمل کنند که این امر، گزینه‌ای مناسب برای استفاده از باتری‌های جدید در خودروهای الکتریکی است.

preview

نتایج کامل یافته‌های محققان به‌طور کامل در نشریه Nature ماه جاری میلادی منتشر خواهد شد. این در حالی است که سامسونگ، این تکنولوژی مدرن را در کره جنوبی و آمریکا به ثبت رسانده است.

باتری‌های لیتیوم یونی برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ میلادی به مرحله بهره‌برداری تجاری رسیدند و از آن زمان تاکنون به استانداردی قابل قبول برای استفاده در دستگاه‌های الکترونیکی تبدیل شده‌اند. با وجود این، بسیاری از محققان معتقدند این تکنولوژی با توجه به محدودیت‌هایی که دارد باید با نمونه‌های مدرن‌تر جایگزین شود. به عنوان نمونه، می‌توان از بحران گلکسی نوت ۷ سامسونگ یاد کرد که در نتیجه استفاده از باتری‌های لیتیوم یونی معیوب، مشکلات فراوانی را برای این شرکت کره‌ای رقم زد. گرافن از رسانایی و دوام بالایی برخوردار بوده و همین امر باعث شده محققان به دنبال یافتن راهکارهای متفاوت و متنوع برای بهره‌برداری از آن باشند. در ماه آوریل سال جاری میلادی، گروهی از محققان کره‌ای موفق شدند با استفاده از این مواد جدید، صفحه‌نمایش‌های OLED را توسعه دهند.

تیم تحقیقاتی SAIT که حالا تکنولوژی جدیدی را به منظور شارژ سریع‌تر دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند توسعه داده، پیش از این تکنولوژی کوانتوم دات بدون کادمیوم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. تکنولوژی که در پرچمدارهای سامسونگ از سری تلویزیون‌های QLED استفاده شده است.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *