تماشا کنید: پیچیده‌ترین و تعمیرناپذیرترین محصولات سال ۲۰۱۷ از نگاه iFixit

تماشا کنید: پیچیده‌ترین و تعمیرناپذیرترین محصولات سال ۲۰۱۷ از نگاه iFixit

همچون سال‌های گذشته، iFixit امسال نیز گزارش نهایی خود از دستگاه‌های عرضه شده در سال ۲۰۱۷ که قابلیت تعمیر پایین و سختی را دارند منتشر کرده است.

گروه iFixit که در طول سال پس از عرضه دستگاه‌های مختلف در حوزه گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها‌ و لپ‌تاپ‌ ها به کالبدشکافی و بررسی میزان قابلیت تعمیر آن‌ها می‌پردازد؛ امسال نیز همچون گذشته در گزارشی جامع به بررسی تعمیر ناپذیرترین دستگاه‌های معرفی و عرضه شده در سال ۲۰۱۷ پرداخته است. این گزارش که با یک ویدیو نیز همراه شده نشان می‌دهد که در این سال محصولات مایکروسافت و اپل توانسته‌اند این عنوان را از آن خود کنند.

همانطور که انتظار می‌رفت در رده بندی تعمیر ناپذیرترین دستگاه‌های عرضه شده در سال ۲۰۱۷، رتبه اول به لپ‌تاپ Surface رسیده است که پیش از این در بررسی iFixit امتیاز ۰ از ۱۰ را کسب کرده بود. به این ترتیب اگر آسیبی به قطعات داخلی این لپ‌تاپ برسد کاربران تقریباً می‌توانند امیدی به تعمیر دوباره آن نداشته باشند. iFixit در بررسی پیشین خود از این لپ‌تاپ اعلام کرده بود که “Surface قرار نیست باز و یا تعمیر شود و شما نمی‌توانید بدون آسیب رساندن جدی به آن، به قطعات داخلی دسترسی پیدا کنید.” از سوی دیگر با توجه به این طراحی، حتی امکان ارتقا حافظه رم و ذخیره‌ سازی نیز در این لپ‌تاپ کاملاً ناممکن به نظر می‌رسد.

پس از لپ‌تاپ Surface، عنوان‌های بعدی در این رده بندی به تبلت‌های Surface Pro و Surface Book 2 رسیده است که در بررسی iFixit توانسته‌اند نمره یک از ۱۰ را از آن خود کنند. پس از این سه محصول مایکروسافت، می‌توان از نسخه ۲۰۱۷ از مک بوک‌های اپل و همچنین آی‌پد‌های جدید این شرکت به عنوان تعمیر ناپذیرترین محصولات نام برد. این دو محصول نیز در بررسی این گروه به ترتیب نمره‌های یک و دو را بدست آورده‌اند.

iFixit پیش از این در بررسی خود از آی پدهای جدید اپل اعلام کرده بود که باتری و صفحه نمایش LCD این محصولات به صورت مستقیم به مادربرد وصل نشده اند و امکان تعمیر و یا جایگذاری آن‌ها تا حدودی وجود دارد. با این وجود به دلیل حضور انبوهی از قطعات، دسترسی به این دو جز سخت افزاری بازهم ساده نیست و امکان آسیب رسیدن به این قطعات وجود دارد.

ویدیوی منتشر شده توسط این گروه که به معرفی این دستگاه‌ها می‌پردازد را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

نظرات ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *