تست سرعت: سریعترین مرورگر موبایلی کدام است؟

تست سرعت: سریعترین مرورگر موبایلی کدام است؟

تا همین چندی قبل در خصوص انتخاب مرورگرهای موبایل، قدرت انتخاب چندانی نداشتیم، اما پس از مرورگرهای فایرفاکس و مایکروسافت وارد بازی شدند، اوضاع رقابت کمی تغییر کرد. مرورگرهای کروم و سامسونگ هم با به روزرسانی کیفیت ارائه خدمات خود را بالاتر بردند. برای اینکه بدانیم کدامیک از این مرورگرها عملکرد سریعتری دارند، با چند بنچمارک ترکیبی عملکرد آنها بر روی یک گوشی گلکسی نوت ۸ مورد آزمایش قرار گرفت. این تست با ۴ بنچمارک انجام شد: در ادامه همرا گاسپ وب باشید

Speedometer: برای محاسبه سرعت پاسخگویی مرورگر در سایت های معمول، JetStream: این بنچمارک به بررسی عملکرد مرورگرها در وب سایت های پیشرفته تر، MotionMark: بنچمارک گرافیکی و Basemark Web 3.0: برای پلتفرم های شخص ثالث.

مرورگرها در جدیدترین نسخه سامسونگ ۶٫۲، مرورگر کروم نسخه ۶۳، فایرفاکس ۵۷ و نسخه اولیه Edge مورد آزمایش قرار گرفتند و در تصاویر پایین می توانید نتایج حاصل از عملکرد آنها در ۴ بنچمارک معرفی شده، مشاهده فرمایید.

مرورگر سامسونگ

گوگل کروم

فاریرفاکس

مایکروسافت Edge

در یک جمع بندی نهایی نتایج حاصل به صورت زیر خواهد بود: (عدد بالاتر بهتر است)

با وجود اینکه نسخه دسکتاپ فایرفاکس، با آپدیت کوانتوم رقابت خودش را با گوگل بسیار نزدیک کرد، اما همچنان در نسخه موبایل راه برای پیشرفت دارد. مرورگر سامسونگ هم با وجود عملکرد خوب در چند بخش، در بعضی از بخش ها با طراحی ها هماهنگ نیست و این موضوع عملکرد آن را تحت تأثیر قرار داده است. اما اگر قصد تجربه ای متفاوت از مرورگر موبایل را دارید، مایکروسافت Edge با عملکرد خوبش شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

شما در گوشی همراه خود از چه مرورگری استفاده می کنید؟

منبع:sakhtafzarmag

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *