تحقیقات نشان داد: iPhone X اپل در قالب دو مدل با سرعت‌های متفاوت به بازار عرضه شده است

تحقیقات نشان داد: iPhone X اپل در قالب دو مدل با سرعت‌های متفاوت به بازار عرضه شده است

بررسی‌های انجام شده توسط Cellular Insights نشان از آن دارد که برخی مدل‌های iPhone X شرکت اپل در شبکه‌های LTE از سرعت بیشتری در مقایسه با سایر مدل‌ها برخوردارند. نتایج این برر‌سی‌ها به‌طور رسمی در وب‌سایت PCMag منتشر شده است. ..’GASP..

بررسی‌های اخیر که با محوریت آزمایش عملکرد آیفون ۱۰ شرکت اپل در شبکه LTE Band 4 انجام شده نشان می‌دهد آیفون ۱۰ هایی که از سخت‌افزار شرکت کوالکام بهره می‌برند سرعت LTE بیشتری در مقایسه با نمونه‌های بهره‌مند از سخت‌افزار شرکت اینتل دارند. در این بررسی، LTE Band 4 ملاک آزمایش قرار گرفته که در حال حاضر توسط اکثر اپراتورهای تلفن همراه در آمریکا استفاده می‌شود. بر مبنای این آزمایش‌ها، وقتی سیگنال‌ها ضعیف باشند (کم‌تر از -۸۵ dBm) مودم کوالکام قادر است به سرعت به مراتب بالاتری دست پیدا کند. هر دو مدل، در محدوده همان پوشش سیگنالی ( -۱۲۹ dBm) عملکرد مطلوب خود را از دست می‌دهند اما آنچه قابل توجه است، سخت‌افزار تولیدی کوالکام در خلال این آزمایش‌ها سرعت بیشتری را به نمایش می‌گذارد.

preview

درنظر داشته باشید که در بازارهای مختلف، نمونه‌های مختلفی از‌ آیفون جدید اپل به فروش می‌رسند و از همین رو ممکن است عملکرد متفاوتی را هم در این خصوص شاهد باشیم. این اطلاعات در حالی منتشر شده که کوالکام به دنبال دریافت تاییدیه ممنوعیت فروش آیفون ۱۰ شرکت اپل در بازارهای ایالات متحده آمریکا است. اپل استفاده ترکیبی از مودم‌های کوالکام و اینتل را از آیفون ۷ کلید زده بود و البته Cellular Insights همواره در بررسی‌های خود به این نکته تاکید کرده بود که نمونه‌های تولیدی توسط کوالکام، سرعت بالاتری دارند. آیفون ۴، ۵ و آیفون ۶ همگی از مودم‌های کوالکام بهره‌مند شده بودند.

علی‌رغم عملکرد مثبتی که در استفاده از تراشه‌های کوالکام شاهد هستیم، همکاری اپل با این شرکت تحت تاثیر دعوی حقوقی با محوریت پتنت‌های به ثبت رسیده قرار گرفته است. دعوی که آینده همکاری این دو شرکت را تیره و تار کرده است.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *