بروز مشکل در به روزرسانی کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۷ +راهکار موقتی رفع ایراد

بروز مشکل در به روزرسانی کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۷ +راهکار موقتی رفع ایراد

برخی کاربران ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ از بروز مشکل در فرایند به روزرسانی سیستم‌عامل کامپیوتر خود خبر داده‌اند. بر این اساس، امکان بررسی در دسترس بودن به روزرسانی‌های جدید از طریق Windows Update و Microsoft Update برای این کاربران وجود ندارد.

رفته رفته بر طیف کاربرانی که در انجمن پشتیبانی مایکروسافت با تیتر Windows Update Error 80248015 از بروز مشکل در فرایند به روزرسانی ویندوز ۷ شکایت دارند افزوده می‌شود. این بحث در انجمن پشتیبانی مایکروسافت از دو روز پیش کلید خورده و حالا تعداد بیشتری از کاربران ویندوز ۷ اعلام کرده‌اند با بررسی دسترسی به آپدیت‌های جدید ویندوزی از طریق Windows Update و Microsoft Update، با پیغام خطا مواجه شده‌اند. علاوه بر این، برخی کاربران ویندوز سرور ۲۰۰۸ نیز مشکل مشابهی را در شبکه اجتماعی توییتر منعکس کرده‌اند.

preview

وب‌سایت ZDnet اعلام کرده با بررسی فرایند به روزرسانی روی یک کامپیوتر شخصی مجهز به ویندوز ۷ سرویس پک ۱ با پیغام ناتوانی ویندوز در جستجوی به روزرسانی‌های جدید با متن Windows could not search for new updates روبرو شده است. نکته قابل توجه اینکه با کلیک روی کد پیغام خطا نیز اطلاعات بیشتری در مقابل شما قرار نخواهد گرفت. برخی کاربران نیز مدعی شده‌اند با پیغام:

 Windows Update cannot currently check for updates because the service is not running. You may need to restart your computer

روبرو شده‌اند اما راه‌اندازی مجدد کامپیوتر نیز به رفع مشکل کمکی نکرده است. پیشنهاد برخی کاربران آن است تا با راهکاری قدیمی یعنی تغییر تاریخ سیستم کامپیوتری به زمانی پیش از ۲ دسامبر ۲۰۱۷ میلادی، مشکل را به طور مقطعی حل کنید.

وب‌سایت Ghacks نیز اعلام کرده با غیرفعال کردن گزینه:

Give me updates for Microsoft products and check for new optional Microsoft software when I update Windows

در بخش تنظیمات ویژه به روزرسانی ویندوز ۷ می‌توانید این مشکل را به طور موقتی مرتفع کنید.

preview

کارشناسان معتقدند مشکل در مسیر authcab.cabC:\Windows\SoftwareDistribution\AuthCabs\ نهفته است. مسیری که یک فایل XML به نام authorization.xml را در خود جا داده و تاریخ انقضای آن ۱۲/۰۳/۲۰۱۷ ثبت شده است. البته امکان ویرایش این فایل وجود ندارد و در صورت ایجاد تغییر، دیگر توسط ویندوز آپدیت استفاده نخواهد شد.

..گاسپ وب ..

بنابر برنامه‌های قبلی مایکروسافت، ویندوز ۷ قرار است به روزرسانی‌های امنیتی را تا اواسط ژانویه ۲۰۲۰ میلادی دریافت کند.

مایکروسافت هنوز اظهارنظری در خصوص ابعاد این مشکل و احتمال عرضه به روزرسانی‌های نرم‌افزاری برای رفع ایراد، منتشر نکرده است.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *