اپل ممکن است گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ و لپ‌تاپ‌های خود را به صفحات نمایش تاشونده مجهز کند

اپل ممکن است گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ و لپ‌تاپ‌های خود را به صفحات نمایش تاشونده مجهز کند

اپل برای ارتقا عملکرد صفحات نمایش خود، بالاخره در هنگام تولید گوشی iPhone X به سراغ صفحات نمایش OLED رفت و نمایشگرهای LCD را کنار گذاشت. اما به نظر می‌رسد این کمپانی قصد دارد در روزهای آینده به سراغ نوع دیگری از صفحات نمایش برود.

به تازگی فایل Patent جدیدی در فضای وب منتشر شده است که نشان می‌دهد اپل این روزها مشغول کار بر روی گوشی‌های آیفون تاشونده است. در بخشی از توضیحات این فایل آمده است که صفحه نمایش این دستگاه قابلیت آن را دارد که “همچون یک کتاب باز و بسته شود.” در بخش دیگری از این توضیحات می‌خوانیم: “یک دستگاه الکترونیکی که ممکن است یک قسمت انعطاف پذیر داشته باشد و اجازه تاشدن به آن بدهد. دستگاه ممکن است دارای یک نمایشگر منعطف باشد. این نمایشگر منعطف ممکن است دارای یک قسمت قابل خم شدن باشد که به آن اجازه می‌دهد حول یک محور تاشود.”

iPhone-X-fold-2.jpg - 36.98 kB

در نگاه اول به نظر می‌رسد این فایل Patent با هدف معرفی یک گوشی آیفون قابل تاشدن یا یک دستگاه خبرخوان منتشر شده اما اپل در بخش معرفی این فایل آورده است: “این دستگاه می‌تواند یک لپ‌تاپ، یک تبلت، یک گوشی هوشمند، یک ساعت مچی یا یک دستگاه الکترونیکی دیگر باشد.” به این ترتیب به نظر می‌رسد اگر چنین دستگاهی از سوی اپل ساخته شود، امکان استفاده از نمایشگرهای منعطف آن در دیگر محصولات این کمپانی نیز وجود خواهد داشت.

اپل در طی سال‌های اخیر نشان داده که همیشه برای انتقال یک ابزار یا قابلیت جدید از گوشی‌های هوشمند به دیگر دستگاه‌ها آماده است. همانطور که این روزها در گزارش‌های متعددی امکان انتقال قابلیت Face ID به تبلت‌های iPads و لپ‌تاپ های مک وجود دارد ممکن است این صفحات نمایش انعطاف پذیر نیز در اینگونه از محصولات به کار گرفته شوند.

طبق اطلاعاتی که در ماه‌های اخیر در دسترس قرار گرفته است؛ اپل این روزها مشغول مذاکره با ال‌جی است و قصد دارد به جای سامسونگ، از نمایشگر‌های این کمپانی در محصولات آینده خود استفاده نماید. اگرچه سامسونگ وظیفه تولید پنل‌های نمایشی آیفون X را برعهده داشته است اما به نظر می‌رسد قیمت بالای این پنل‌ها، اپل را به کاهش وابستگی به این شرکت تشویق می‌کند.

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *