اپل، گوگل، مایکروسافت و آمازون برخلاف فرمان ترامپ با تغییرات محیط زیستی مبارزه می‌کنند

اپل، گوگل، مایکروسافت و آمازون برخلاف فرمان ترامپ با تغییرات محیط زیستی مبارزه می‌کنند

اپل، آمازون، گوگل و مایکروسافت تلاش‌هایشان را برای مبارزه با تغییرات آب و هوا ادامه می‌دهند. به گزارش بلومبرگ، این شرکت‌ها حتی بعد از فرمان اجرایی فراگیر ترامپ که تلاش‌ها و فشارهای قانونی دولت قبل برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و محیط زیستی را متوقف می‌کند؛ برای بهبود این وضع تلاش می‌کنند. در ادامه با گاسپ وب همرا باشید

بلومبرگ به نقل از این شرکت‌های تکنولوژیک می‌گوید:«ما باور داریم  انرژی پاک و قوی و سیاست‌های محیط زیستی؛ مثل طرح انرژی پاک، می‌تواند تسهیلات برای تولید انرژی‌های تجدیدپذیر را قدرتمندتر کند و به شناسایی خطرات جدی تغییرات آب و هوایی کمک کند. همچنین این فعالیت‌ها از رقابت‌، خلاقیت و رشد مشاغل حمایت می‌کند.»

فرمان ترامپ که به‌تازگی به امضا رسیده، طرح انرژی پاک (Clean Power Plan) را هدف قرار داده است. این طرح صاحبان ژنراتورهای قدرتی را ملزم می‌کند انتشار کربن را تا سال ۲۰۳۰ تا ۳۲ درصد کاهش دهند. اما اپل، آمازون، گوگل و مایکروسافت همچنان از سیاست‌های محیط زیستی اوباما حمایت می‌کنند.

سال گذشته اپل اعلام کرد ۹۳ درصد دستگاه‌ها با استفاده از انرژی تجدید پذیر کار می‌کنند و گوگل اعلام کرده امسال می‌خواهد انرژی لازم برای تمام دستگاه‌ها را از طریق انرژی پاک تامین کند.

قطعا تعلیق این طرح هزینه‌های اقتصادی و حقوق بشری زیادی در پی خواهد داشت. در حالی که سرعت بخشیدن در تحول به‌سوی تولید کربن کمتر فواید زیادی مانند رشد اقتصادی، سلامت عمومی، مقاومت در برابر بلایای طبیعی و سلامت محیط زیست جهانی دربر دارد.

در سال‌های اخیر، چندین شرکت تکنولوژی روند تحول برای استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر را آغاز کرده‌اند. سال گذشته اپل اعلام کرد ۹۳ درصد دستگاه‌ها با استفاده از انرژی تجدید پذیر کار می‌کنند و این در حالی است که گوگل اعلام کرده امسال می‌خواهد انرژی لازم برای تمام دستگاه‌ها را از طریق انرژی پاک تامین کند.

امیدواریم شرکت‌های دیگر نیز به سمت استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر رفته و استفاده از سوخت‌های فسیلی مثل نفت و گاز کاهش یابد.

منبع:digikalamag

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *