به اعتقاد مایکروسافت دوران رمزهای عبور به پایان رسیده است

تصویر پیدا نشد

در سال ۲۰۱۵ مایکروسافت قابلیت جدیدی را تحت عنوان ویندوز هِلو معرفی کرد. این قابلیت در واقع یک سیستم تشخیص هویت بیومتریکی بود که در تمام دستگاه‌های سازگار با ویندوز ۱۰ در دسترس قرار گرفت. در ادامه با گاسپ وب همراه باشید

ویندوز هلو یک لایه امنیتی اضافه را به سیستم عامل ویندوز ۱۰ اضافه می‌کرد و به نوعی حاکی تلاش مایکروسافت برای حذف رمزهای عبور رایج بود.

کاربران در این ویژگی امنیتی براساس عنبیه چشم‌شان شناسایی شده و می‌توانستند به محیط ویندوز دسترسی داشته باشند. برت آرسنو، معاون ریاست Microsoft و مسئول اجرایی ارشد بخش امنیت اطلاعات این شرکت؛ در یک پست بلاگ به دلایلی اشاره کرد که نشان می‌دهند اکنون زمان مناسبی برای جایگزین کردن رمزهای عبور رایج و قدیمی می‌باشد.

ویندوز هلو راهکاری آسان‌تر را برای ورود به سیستم عامل ارائه می‌داد و به گفته این شرکت تقریبا ۷۰ درصد از کاربران ویندوز ۱۰ این شیوه تشخیص هویت را به وارد کردن رمز عبور ترجیح می‌دهند.

مایکروسافت

به گفته راب لفِرس، مسئول مدیریت برنامه‌های ویندوز اینترپرایس و امنیت مایکروسافت، تمام سعی ما تشویق کاربران به استفاده از این سیستم‌های تشخیص هویت بیومتریک است؛ اگرچه شاید در ابتدا بسیاری از کاربران در استفاده از تکنولوژی‌های جدید تردید یا هراس داشته باشند اما ما همواره سعی می‌کنیم این ویژگی‌ها را بهبود داده و ساده‌تر نماییم.

وی اضافه می‌کند:

این‌که وب‌سایت‌های معروف و مهم و اپلیکیشن‌های مهم مرتبط با کسب‌وکار خود را با این سیستم‌ها تطبیق دهند، زمان‌بر می‌‌باشد. این زمان برای کاربران، مشتریان و سازمان‌ها برای تغییر فرهنگ استفاده فعلی و کنار گذاشتن رمزهای عبور مسلما بیشتر نیز خواهد بود. نکته مهم این است که موفقیت در چنین موضوع می‌تواند به مراتب تجربه کاربری بهتر و ساده‌تری را ارائه کند.

برخلاف قابلیت فیس آی‌دی اپل، ویندوز هلو در برابر افرادی که قصد فریبش را دارند، مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد. این موضوع خصوصا با ارائه ویژگی ضدفریب مایکروسافت بهبود قابل توجهی پیدا کرده و انتظار می‌رود در سال آینده یک به‌روزرسانی امنیتی بزرگ با ویژگی‌های مهم نیز برای این سیستم تشخیص هویت بیومتریکی ارائه شود.

منبع:sakhtafzar

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *